You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Historia

Historia firmy sięga lat 70-tych, kiedy to powstawały pierwsze obiekty hodowli drobiu. W latach 90-tych, gdy kształtowała się gospodarka rynkowa, a na rynku pasz pojawiały się pierwsze zachodnie koncerny, zrodził się pomysł wybudowania własnej wytwórni. W Lewkowcu od podstaw powstał nieduży zakład produkujący głównie pasze dla drobiu. W miarę zdobywania coraz większego zaufania klientów poszerzyliśmy asortyment o produkty dla trzody chlewnej i bydła.

W 2002 r. w Płońsku uruchomiliśmy drugi, bardzo nowoczesny zakład, który w krótkim czasie doprowadził do podwojenia naszego udziału w rynku pasz. Po czterech latach, dołączył zakład w Gołańczy, a następnie została wybudowana od podstaw wytwórnia w Oleśnie.

W 2014 r. obok istniejącej fabryki w Lewkowcu uruchomiliśmy całkowicie nową wieżę produkcyjną, która dzięki zastosowanej technologii gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów.

We wszystkich zakładach produkujemy mieszanki paszowe pełnoporcjowe i uzupełniające dla zwierząt gospodarskich. Przez cały okres swojej działalności sukcesywnie zwiększaliśmy produkcję, poszerzając jednocześnie ofertę asortymentową, która jest kierowana zarówno do dużych ferm jak i dla rolników indywidualnych. Opierając się na doświadczeniach kilkunastoletniej działalności na rynku paszowym oraz na bieżącej analizie wyników produkcyjnych uzyskiwanych w terenie, opracowaliśmy programy żywieniowe uwzględniające potencjał genetyczny oraz wymagania pokarmowe, obecnie użytkowanych ras zwierząt gospodarskich.

Wytwórnie posiadają własne laboratoria chemiczne, w których stałej kontroli i ocenie poddajemy jakość surowców paszowych oraz produktów gotowych. Służymy także fachowym doradztwem zootechnicznym i weterynaryjnym, a jednocześnie szczegółowymi informacjami dotyczącymi produkowanego asortymentu pasz. Utrzymywanie stałej, jak najwyższej jakości produktu jest jednym z najważniejszych ogniw łączących wytwórnie pasz PIAST PASZE.