You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

W tym miejscu chcielibyśmy krótko przypomnieć, jak powstała i rozwijała się nasza firma, oparta w całości na polskim kapitale. Jej historia sięga już lat siedemdziesiątych, kiedy zbudowano pierwsze obiekty hodowli drobiu Państwa Plewińskich. Rosnąca ilość kurników zrodziła zapotrzebowanie na coraz to większe zasoby paszy. W związku z tym śp. Pan Zbigniew Plewiński zainicjował i razem z braćmi Adamem i Mateuszem wdrożył w życie plan powstania pierwszego zakładu produkującego pasze – wytwórni w Lewkowcu koło Ostrowa Wielkopolskiego. Początkowo zakład produkował głównie pasze dla drobiu. Zdobyte doświadczenie oraz rosnące zaufanie klientów przyczyniły się do poszerzenia asortymentu o produkty dla trzody chlewnej i bydła. Kolejnym etapem rozwoju firmy było uruchomienie w 2002 r. drugiej wytwórni, która mieści się w Płońsku. Po czterech latach do istniejących już obiektów dołączył zakład w Gołańczy, a w 2009 r. od podstaw została wybudowana wytwórnia w Oleśnie. Rosnące zapotrzebowanie klientów, zwiększone wymagania żywieniowe oraz dostęp do nowych technologii były podstawą do rozbudowy wytwórni w Lewkowcu. W 2014 roku udało się zrealizować ten plan, dzięki czemu zakład pod Ostrowem Wielkopolskim zyskał drugą, nowoczesną i samodzielnie działającą linię technologiczną.

W 2010 r. w ramach doskonalenia produktów na fermie w Olszowej powstało Specjalistyczne Laboratorium Badawcze w Olszowej. Przeprowadzane tam badania pozwalają zweryfikować nowe produkty zanim trafią do produkcji. Jakość naszych produktów kontrolowana jest także na wielkotowarowych fermach wewnętrznych. Dzięki temu nasza firma może oferować Państwu produkty najwyższej jakości, dostosowane do aktualnych wymagań pokarmowych zwierząt gospodarskich.

Od końca 2015 r. braliśmy udział w projekcie Gutfeed finansowanym ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG. Projekt miał na celu poprawę wyników odchowu i jakości mięsa drobiowego przy równoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami i materiałami konferencyjnymi umieszczonymi na stronie http://gutfeed.pl/Index/Documents, na której przedstawiono wyniki badań prowadzanych w ramach projektu.

W ciągu 25 lat działalności firmy otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień, które motywują do dalszego rozwoju oraz wprowadzania na rynek nowatorskich i unikalnych rozwiązań, które pozwalają naszym klientom osiągać bardzo dobre wyniki hodowlane i ekonomiczne. Organizowanie szkoleń, warsztatów polowych, spotkań z rolnikami oraz udział w targach i imprezach branżowych pozwala nam na przekazywanie i dzielenie się wiedzą naszych specjalistów oraz zaprezentowanie szczegółowej oferty handlowej skierowanej do hodowców. Podczas tych wszystkich spotkań chętnie wsłuchujemy się w Państwa uwagi i potrzeby oraz dzielimy naszym doświadczeniem. Zadowolenie klientów jest podstawą działania firmy PIAST PASZE Sp. z o.o., dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom i nie zawieść powierzonego zaufania.

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę i będzie nam niezmiernie miło świętować z Państwem kolejne nasze jubileusze.